Well Made

Budowa domów, budowa domu - gwarancja statysfakcji murowana.

Referencje

 

 

 

 

Agnieszka i Błażej Stanowscy - Książenice k. Grodziska Maz.  - 04.01.2013

 

Referencje


Firma Pana  Andrzeja Skulimowskiego w okresie maj 2010-lipiec 2011 budowała nasz dom. Fizycznie budowa rozpoczęła się w październiku 2010. Wcześniejszy okres to kompletowanie niezbędnej dokumentacji. Zakres prac firmy to:

przygotowanie niezbędnej dokumentacji (wymaganej do rozpoczęcia budowy, w trakcie budowy oraz niezbędnej do odbioru)

prace budowlane

prace deweloperskie

kierownictwo budowy

We własnym zakresie kontraktowaliśmy jedynie prace wykończeniowe takie jak podłogi, wykończenie łazienek, kominek czy malowanie, jednak realizowaliśmy je przez poleconych przez Andrzeja Skulimowskiego podwykonawców.

Całość prac wykonana została terminowo i w naszej ocenie fachowo. Mieszkamy w domu już półtora roku i nie napotkaliśmy jak dotychczas żadnych znaczących problemów. Olbrzymią zaletą było dotrzymanie terminów, co przy ambitnie postawionym celu przeprowadzki w 10 miesięcy od rozpoczęcia budowy było ambitnym zadaniem.  Były momenty gdy na placu budowę znajdowało się kilkanaście osób.  Oczywiście prace wszystkich podwykonawców koordynowane były przez kierownika budowy i pracwoników firmy i w najmniejszym stopniu nie obciążały nas jako inwestora. Nasz rolą było jedynie podejmowanie decyzji dotyczących wyglądu (takich jak rodzaj okien, dachówki itp.) oraz ewentualnych drobnych zmian w projekcie. W przypadku gdy decyzje te miały wpływ na parametry budynku (ilość szyb w oknach itp.) Pan Andrzej zawsze służył fachową informacją, równocześnie nie narzucając decyzji. Również poleceni przez Andrzeja Skulimowskiego wykonawcy prac wykończeniowych okazali się świetnymi fachowcami.

Dwie drobne uwagi:

- drobny poślizg w przygotowaniu dokumentacji związanej z przyłączem gazowym i wodnym sprawił że realizowane było w ostatniej chwili – warto rozpocząć przygotowania do tego tak szybko jak to możliwe

Podsumowując całokształt projektu jakim była budowa domu, a biorąc też pod uwagę, że w trakcie budowy mieszkaliśmy w innym mieście, wybór firmy Wellmade jako generalnego wykonawcy uważamy za trafną decyzję.

Agnieszka i Błażej Stankowscy

P.S. 

Przy okazji serdecznie dziękujemy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teresa i Marian Wilk - Szczęsne k. Grodska Maz.  - 01.10.2012

 

Dziękujemy  za wybudowanie naszego domu w Szczęsnem od początku do stanu deweloperskiego- wszystko zgodnie z umową.

Przyznaje, że  firmę Wellmade wybrałam z Internetu i reklamy w firmie Archon, gdzie zakupiliśmy projekt domu. Dlaczego z Internetu? Mieszkaliśmy ponad 200 km od tej inwestycji i szukaliśmy właśnie takiej firmy, która weźmie na siebie więcej obowiązków. Nie doradzaliśmy się „znawców”, wystarczyła nam umowa i rozmowa z Właścicielem. Trafiliśmy w „dziesiątkę”.


A oto zalety naszej współpracy :


1. Pracownicy firmy Wellmade załatwili wszelkie formalności urzędowe - nigdzie osobiście nie byliśmy w żadnych urzędach

2. Budowa rozpoczęła się 26.08.2011r i zakończyła w 3 miesiące - stan surowy z dachem.

3. Dalsze prace załączyły się 15-go maja 2012 i praktycznie na koniec lipca ukończono stan deweloperski. W sierpniu wykonano strukturę zewnętrzną tynku bez pośpiechu zgodnie z umową.

4. Nie dawaliśmy zaliczek, zadatków, płaciliśmy etapami - jak w umowie. Materiały przywiezione przez firmę, wykonanie, odbiór przez kierownika budowy, podpis Inwestora (czyli nasz), wystawiona faktura do zapłaty, płatność. I tak od początku do końca. 

5. Wszelkie nasze sugestie były natychmiast konsultowane. 


Dziękujemy tą drogą wszystkim ekipom, które pracowały przy naszym domu: murarskiej, tynkarskiej, hydraulikowi, elektrykowi, prace dekarskie na najwyższym poziomie itd.

Polecamy innym Inwestorom firmę Wellmade, jako solidnego wykonawcę.


Teresa i Marian Wilk

 

----------------------------------------------------------------------------------------- 

 

Michał Piasny                                                                                        Warszawa, dn. 06.06.2012

 

Chciałbym serdecznie podziękować panu  Skulimowskiemu oraz pozostałym pracownikom za wybudowanie domu jednorodzinnego w gminie Lesznowola (okolice Magdalenki w powiecie piaseczyńskim). 


Od samego początku współpraca układała się wzorowo. Zarówno w kontekście planowania inwestycji i wyceny, jak i całości kompleksowych prac aż do stanu deweloperskiego. 


Gotowość do wsparcia merytorycznego, poświęcony czas na omawianie rozwiązań technicznych oraz wszelkich wątpliwości to cechy jakimi wykazali się pracownicy i właściciel firmy Wellmade Pan Skulimowski.


Oferta tej firmy znakomicie wpisuje się w moich oczekiwaniach dla ludzi ceniących sobie kompleksową ofertę budowy domu, mających mniej czasu na codzienne doglądanie inwestycji. Obowiązki te – od pierwszych wykopów pod fundamenty – aż gładzie gipsowe i tynk przejęła firma. Wywiązała się znakomicie. Za co serdecznie dziękuję. 


Z poważaniem,

Michał Piasny

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mariusz Michałowicz                                                                                       Łódź, dn. 05.06.2012

 

Chciałbym przekazać serdeczne podziękowania na ręce właściciela firmy pana Skulimowskiego za wykonanie pierwszego etapu budowy domu jednorodzinnego, która przebiegała według wcześniej nakreślonego planu bez żadnych opóźnień i przeszkód w profesjonalny i wzorowy sposób pod nadzorem kierownika budowy pana Roberta Paszkiewicza oraz nieocenionego kierownika wykonawczego pana Sylwestra Kęski. Również podziękowania dla ekipy murarzy, na czele z panem Mariuszem (wysoka jakość wykonywanych prac) oraz dla ekipy cieśli i dekarzy za perfekcyjne wykonanie dachu. 

 

Gorąco pozdrawiam i do zobaczenia przy drugim etapie prac.

 

P.S. 

Firma godna polecenia dla przyszłych inwestorów.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Ewa i Dariusz Pawełek                                                  Warszawa, dn. 10.05.2012

 

Będąc posiadaczami działki w Babicach Starych, postanowiliśmy wybudować dom.

Na jesieni 2009 roku kupiliśmy projekt domu i zaczęliśmy rozglądać się za wykonawcą.

Zrezygnowaliśmy z systemu gospodarczego, albowiem uznaliśmy, ze nie stać nas czasowo na załatwianie formalności w celu uzyskania pozwolenia na budowę, poszukiwanie ekip budowlanych, zajmowanie się zakupem materiałów budowlanych itp.

Skontaktowaliśmy się z kilkoma firmami deweloperskimi i wybór padł na firmę braci Skulimowskich.

Wybraliśmy tą firmę ponieważ podjęła się załatwić:

a) architekta, który naniósł zmiany w projekcie domu zgodnie z naszymi wymaganiami,

b) wszystkie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę i samo pozwolenie,

c) geodetę

d) materiały budowlane, WC, kontenery śmieciowe,

e) kierownika budowy

Po podpisaniu umowy w/w prace zostały wykonane w ciągu kilku miesięcy, co  nam zaoszczędziło nerwów i czasu.

Dom w stanie surowym zamkniętym został wybudowany w ciągu kilku miesięcy.

Należy zaznaczyć, że wszystkie sprawy związane z ekipami i materiałami były prowadzone przez pracowników firmy.

W czasie budowy mogliśmy liczyć na profesjonalne wsparcie zarówno współwłaściciela firmy A. Skulimowskiego, jak i kierownika budowy W. Szewczyka.

Jak to w czasie budowy były drobne uchybienia, które szybko zostawały poprawione.

Liczę, że stan deweloperski wykonany będzie równie profesjonalnie i szybko.

Podsumowując, polecamy firmę Wellmade osobom, które chcą mieć wybudowany dom szybko i profesjonalnie.


-----------------------------------------------------------------------------

 

Ewa i Cezary Walczak                                                                                                     Warszawa, dnia 21.03.2012Kiedy jesienią 2011 roku otrzymaliśmy pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego w Otwocku Wielkim, natychmiast rozpoczęliśmy poszukiwania firmy mogącej zająć się kompleksowo budową. Otrzymaliśmy wiele ofert,  w tym jedną z firmy Wellmade. Ze względu na profesjonalizm w podejściu do Klienta, rzetelność, oraz dobrą opinię  jaką posiada na rynku (zarówno u poddostawców jak i klientów) wybraliśmy Firmę Wellmade. Przy wyborze nie mieliśmy dylematu.

Pierwsze prace rozpoczęły się w tydzień po podpisaniu umowy.  Kształt naszej działki oraz bliskość innych zabudowań, wymusiły na naszym projekcie zmiany konstrukcyjne budynku, które zostały w błyskawiczny sposób przez  Firmę wprowadzone w  życie.

Budynek z pokryciem dachowym stał już po 3 miesiącach – należy zauważyć, że były to miesiące zimowe: połowa listopada, grudzień, styczeń i luty. 

Plac budowy, oraz same prace zostały wykonane bardzo profesjonalnie. Widać,  że pracownicy pod kierownictwem Pana Roberta Paszkiewicza (Kierownika Budowy), wiedzieli co mają robić i nie było mowy o żadnych przestojach. Polecamy.

Dziękujemy za wybudowanie naszego domu.


Z Poważaniem,

Ewa i Cezary Walczak

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szanowni Państwo,                                                                                                               Warszawa 24.03.2012

 W grudniu roku 2011 odebrałem mój dom w surowym otwartym stanie od firmy Wellmade. Dom ma 165 m2 według projektu „Domy z Charakterem”. Przede wszystkim nie jestem znawcą budownictwa ( jak większość właścicieli domów ). Poszukując w roku 2011 wykonawców kierowałem się ceną i jakością. Cenę weryfikowałem sam – po prostu poprosiłem o wycenę kilka firm i wykonawców indywidulanych (tzw. Majstrów), jakość oceniałem albo poprzez znajomych – rekomendacje albo przez rozmowę i nastawienie wykonawcy.

Tak ma wyglądać finalnie dom:

Wybrałemten projekt z powodu naturalnego oświetlenia i z powodu antresoli (marzenia mojej żony)

Wybrałem, jako wykonawcę firmę Wellmade, ponieważ:

  • Rekomendacja mojej koleżanki (solidni, cenowo rozsądni, zgodnie z harmonogramem)
  • Cena w PLN była podobna jak u innych wykonawców, ale firma była samowystarczalna, a janie mam czasu jeździć po okolicy w poszukiwaniu transportu, WC, a na pewno nie poszczególnych materiałów
  • Pierwszy kontakt był profesjonalny – szybko dostałem wstępne kosztorysy, które zmieniałysię finalnie, o 2-3% co pozwoliło mi zaplanować całą inwestycję

Podpisałem umowę z gwarancją na kolejne kilka lat po zakończeniu umowy i firma rozpoczęła prace.Prace zaczęły się 20 lipca 2011. Na zdjęciu zebranie humusu i przygotowanie gruntu pod wylewanie fundamentów.

 

Po wykonaniu każdego etapu osobiście (mogłem też z ekspertami zewnętrznymi odebrać wykonaną pracę). Płaciłem po wykonaniu i podpisaniu odebrania każdego etapu pracy. Dodam, że miałem wpływ na materiały budowlane (mogłem dostarczyć część materiałów samodzielnie). 

Już na początku września trwały prace budowy ścian. Wszystkie etapy wykonywane były zgodnie z projektem domu.

W trakcie prac cały czas miałem kontakt z kierownikiem budowy i właścicielem firmy. Obydwaj panowie dzwonili ustalali szczegóły takie, jak i kiedy zaczynają kolejny etap, kiedy koniec, czy mam jakieś elementy do korekty (np. dodatkowe elementy zbrojenia) – zawsze miałem wybór –bez nacisków i naciągania, czego szczególnie nie lubię. Przyznam, że czasami było tych telefonów aż za dużo ;) 

Nie stosowałem deskowania, bo ta opcja była według mnie za droga. 

Wykonanie dachu zasługuje według mnie na największą pochwałę. Szybkość, ale przede wszystkim, jakość wykończenia – naprawdę super.

Finalnie 18 grudnia 2011 odebrałem Dom.

PODSUMOWUJĄC:

  •  Firma Wellmade jest warta polecenia, z czystym sumieniem rekomenduję.
  • Główne zalety; jakośd, cena, terminowość i trzymanie się terminów 
  • Główne wady; czasami zbyt dużo osób dokontaktu, choć sami dzwonili do mnie,
  • Czasami zbyt dużo opcji korekt prac – ale to chyba lepiej niż ich brak.

Szanując własne dane osobowe nie podaję kontaktu, ale możecie Państwo przez właścicieli firmy skontaktować się ze mną a nawet zobaczyć wykonane prace (okolice Warszawy).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogdan i Bogusława Zelazewscy - Cegielnia k/Radzymina  dn.01.04.2012. 

 

Chcielibyśmy bardzo podziękować za wybudowanie nam domu  w miejscowości Cegielnia.

Szczególne podziękowania kierujemy do Zarządu Firmy . Osobie która żyła budową 24h na dobę, posiadającą niesamowitą wiedzę i doświadczenie  ,czyli  kierownikowi  budowy  Panu Robertowi Paszkiewiczowi ,wszystkim ekipom wykonującym poszczególne etapy budowy z Panem Mariuszem na czele (prace murarskie) oraz Panu Arkowi (prace dekarskie)

Z całą pewnością należy stwierdzić, że współpraca przebiegała bez żadnych zastrzeżeń, z profesjonalnym  podejściem do każdego tematu i wynikającego problemu przed budową i w trakcie.

 Trochę historii:

Otóż pomysł budowy domu zrodził się pod koniec  roku 2010.

Nie mieliśmy czasu na budowę w systemie gospodarczym, więc postanowiliśmy poszukać profesjonalnej firmy która zajmie się wszystkim A do Z.

Przeglądając w  internecie wachlarz firm budowlanych oraz czytając opinie wybór padł na firmę Wellmade. W styczniu 2011 podpisaliśmy wstępną umowę o współpracy.

Mieliśmy wybrany konkretny projekt „dom w storczykach”, który firma Wellmade adoptowała  do naszej wizji.

W ramach promocji również całą papierologię (zakup projektu ,dokumentacja ,pozwolenia ,zgody ,itd.)załatwiono bez naszego udziału, tylko podpisaliśmy pełnomocnictwa  .  

Ze względu na złą pogodę oraz wynikłe problemy z gruntem prace budowlane rozpoczęły się pod koniec lipca 2011 r. Na początku listopada podpisaliśmy protokół wykonania domu w stanie surowym z pięknym dachem.

Zaznaczamy, że mimo trochę wyższych kosztów budowy tak jak to zrobiliśmy (coś za coś) warto było podjąć współpracę przynajmniej  dom w stanie surowym jest wykonany solidnie i z odpowiednich materiałów zgodnie ze sztuką i projektem.

Z całą świadomością polecamy Firmę Wellmade, jako solidnego i profesjonalnego wykonawcę.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i do zobaczeni a w przyszłości  na parapetówce.

 

Bogdan i Bogusława Żelażewscy    

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Agata i Piotr Pawłowscy - Kobyłka - 12.12.2011

 
Serdecznie dziękujemy za zbudowanie naszego domu!

W przypadku ludzi, którzy nie dysponują dużą ilością wolnego czasu powierzenie budowy domu firmie takiej jak  firma Wellmade jest strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu, że nawiązaliśmy współpracę z tą fimą, zamieszkaliśmy w pięknym, gotowym i dobrze wysuszonym domu 1 rok i 3 tygodnie od chwili wytyczenia budynku na pustym gruncie przez geodetę.
Szczególne podziękowania i uznanie należy się  Panu Skulimowskiemu, który na początku odwiódł nas od pomysłu wyznaczenia poziomu "0" zbyt nisko (dzięki czemu rok później nie musieliśmy martwić się o poziom wód po deszczach, w odróżnieniu od wszystkich z naszej okolicy), a także był gwarancją stałej i konstruktywnej współpracy w trakcie całej budowy.
Warto powierzyć budowę domu komuś, kto posiada odpowiednie doświadczenie i zasoby.    
dziękujemy i pozdrawiamy,

Agata i Piotr Pawłowscy
 

Włodzimierz Marat - Falenica

 Dziękujemy firmie Wellmade za wybudowanie nam naszego wymarzonego domu .Prace zaczęły się 04.11.2010. (wykopanie dołu ) , a w listopadzie tego (2011) roku przeprowadzamy się .Byliśmy pełni obaw , tyle się słyszy o bardzo dużych problemach związanych z budową .Firmę wybraliśmy z Internetu , i był to strzał w dziesiątkę .Współpraca z Panem  Skulimowskim układała się bez zarzutu .Profesjonalista , o dużej kulturze ,zawsze dysponujący czasem , cierpliwy i spokojny . Wszystkie sprawy związane z pozwoleniem na budowę , przydziałem energii , z umową z Zakładem Gazowniczym załatwiała w naszym imieniu firma. Realizacja kolejnych etapów zgodnie z harmonogramem , stały kontakt z Właścicielem, z Kierownikiem budowy ( bardzo kompetentny Pan Robert Paszkiewicz ) i z kolejnymi ekipami .Reakcja na nasze uwagi i zastrzeżenia - natychmiastowa .Budowa prowadzona czysto , śmiecie zabierane na bieżąco .Naprawdę polecamy tę firmę wszystkim niezdecydowanym , zapracowanym , a także tym o przeciętnych możliwościach finansowych .Dom już  na nas czeka , a my dziękujemy raz jeszcze i polecamy z całego serca firmę Wellmade . Elżbieta i Włodzimierz Marat Błota k.Falenicy dom ARIES

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------

  

Jerzy Goszczyński – Legionowo


Przygotowania do budowy naszego domku trwały wyjątkowo krótko. To była spontaniczna decyzja. Sprzedać mieszkanie w bloku i wybudować DOM.
Wiadomo było, że nie będziemy budować systemem gospodarczym, ponieważ nie mamy pojęcia o budowaniu.
Po nieco dłuższym okresie poszukiwań, przyjaciele, którzy wybudowali kilka lat wcześniej mały domek, polecili nam firmę Wellmade. Pierwsze rozmowy rozpoczęły się latem 2008 r. W październiku podpisaliśmy umowę na wykonanie stanu surowego zamkniętego i stanu deweloperskiego.
17 października 2008 rozpoczęła się budowa. Choć stresowały nas szalejące ceny, kryzys, upadające banki, to na szczęście sprzyjała nam pogoda. Prace budowlane przebiegały sprawnie, szybko i zgodnie z harmonogramem. Panowie Robert i  Andrzej Skulimowscy zapewniali fachową pomoc i udzielali rad. Nieoceniony był też kierownik budowy p. Władysław Szewczyk.
30 stycznia zakończony został stan surowy otwarty, a 30 czerwca stan surowy zamknięty.
Miesiące letnie to prace wykończeniowe. Po podłączeniu gazu mogliśmy się wprowadzić do naszego domku.
22 sierpnia 2009 r. nastąpił ten historyczny moment.
Budowa domu trwała 10 miesięcy. Były momenty trudniejsze, ale na szczęście wszystkie problemy udało się w miarę szybko rozwiązać. Po 1,5 rocznym mieszkaniu w naszym własnym domu nie żałujemy tej decyzji.
Polecamy wszystkim budowanie z firmą Wellmade.


-------------------------------------------------------------

Nieporęt 12.01.2011

Henryka Chodun - NieporętDziękuje za realizację budowy domu jednorodzinnego w stanie surowym w miejscowości Nieporęt.
Rozpoczynając budowę domu każdy z nas ma wiele pytań i wątpliwości, które rodzą mnóstwo obaw.
Budując dom z firmą Wellmade, żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi, a klient zawsze będzie mógł liczyć na profesjonalne wsparcie na każdym etapie budowy.
Niezastąpionym okazał się kierownik budowy pan Władysław Szewczyk, zawsze dyspozycyjny, służący radą, ale też otwarty na wszelkie propozycje ze strony inwestora.
Ekipy, które pracowały pod jego nadzorem to również niezawodni fachowcy. Kolejne ekipy płynnie się zmieniały, nie było mowy o jakimkolwiek przestoju a teren budowy i zaplecze, były zawsze uporządkowane.
Kierownictwo firmy oraz pracowników cechuję jedno - profesjonalizm połączony z pasją, warto to docenić, bo niezwykle rzadko się z tym spotykamy.
Z pełną odpowiedzialnością polecam Państwu firmę Pana Wellmade, naprawdę warto!

Dziękuje za współpracę,
Henryka Chodun
Nieporęt dn. 12.01.2011
 

------------------------------------------------------------

Tarczyn 19.12.2009

 

Mariola i Dariusz Jarnutowscy – Tarczyn


Chcielibyśmy gorąco podziękować za owocną współpracę z firmą Wellmade, przy budowie domu „Aksamitki 3”.
Nasza przygoda z firmą rozpoczęła się wiosną 2009 r., po prawie roku poszukiwań projektu domu, wykonawców i rozwiązań, które obecnie są polecane przez innych inwestorów. Wielu znajomych budowało w tym czasie domy systemem gospodarczym lub kontraktowym. Patrząc na problemy innych, zdecydowaliśmy się na budowę stanu surowego zamkniętego przez firmę. Wybór firmy Wellmade okazał się trafiony, co przyczyniło się do podpisania kolejnej umowy na stan deweloperski.
Polecam wszystkim, którzy z braku doświadczenia i czasu oddadzą budowę domu firmie, która kompleksowo zrealizuje marzenie jakim jest posiadanie własnego domu. W naszym przypadku marzenie to spełniło się po półtora roku od momentu „wbicia pierwszej łopaty”.
Szczególnie dziękujemy P. Andrzejowi Skulimowskiemu i kierownikowi budowy P. Władysławowi Szewczykowi za zaangażowanie na każdym etapie budowy.

Pozdrawiamy,
Mariola i Dariusz Jarnutowscy
Tarczyn k/ Warszawy

-----------------------------------------------

Warszawa 30.08.2010

Daniela i Krzysztof Goliszewscy – OtwockWitam

   Po zakończeniu budowy domu w Świdrze przy ul. Hajduczka 25, pragniemy podzielić się informacjami o przebiegu budowy.
   Na budowę domu do stanu deweloperskiego zawarliśmy umowę z firmą Wellmade.
   Początkowe wahania związane były z wyższymi kosztami niż budowa systemem gospodarczym.
   Wątpliwości minęły, gdy samodzielnie przeprowadzaliśmy t.zw. wykończeniówkę. Wtedy przekonaliśmy się jak dużą pracę organizacyjną wykonała za nas firma budująca.
   Budowany przez nas dom jednorodzinny ma
130 m2 na działce o pow. 360 m2 i musiał być posadowiony na granicy. Trzeba przyznać, że problemy z tym związane zostały  pokonane.
   Jeśli chodzi o cały proces budowlany przebiegał on zgodnie z zawartą umową. Brygady wykonujące poszczególne prace były profesjonalne, materiały dobrej jakości. W przypadku wątpliwości były niezwłocznie załatwiane po telefonie do firmy.

   Trzeba podkreślić zaangażowanie kierownika budowy P. Władysława Szewczyka, który był  nie tylko na każde wezwanie ale służył również doradztwem przy ewentualnych zmianach adaptacyjnych dostosowanych do naszych potrzeb.
Nie było konieczne dodatkowe zatrudnianie inspektora nadzoru budowlanego.
   Podsumowując doradzamy budowę z solidną firmą braci Skulimowskich. Dodajmy, że budowę rozpoczęto 1.09.2009 r. i mimo wyjątkowo złych warunków atmosferycznych (zima, wiosna) na dzień 1.09.2010 dom jest do wprowadzenia.
   Chętnie odpowiemy na pytania.
   Warszawa, dnia 30.08.2010 r.
 
Daniela i Krzysztof Goliszewscy

 

----------------------------------------------

 

 Dom miesiąca kwietnia 2011 w "Ładny Dom"

 

 

 

Warszawa Wawer

Opinia rekomendacyjna

W okresie lat 2009-2010 powierzyliśmy firmie Wellmade, kierowanej przez panów Skulimowskich, budowę naszego domu jednorodzinnego w Wawrze.
Modernistyczny projekt architektoniczny zakładał budowę nowoczesnego, płaskiego jednopiętrowego domu z garażem, zadaszonym dużym tarasem i osobnym, niewielkim budynkiem gospodarczym; wszystko to w otoczeniu ogrodu.
Wykonawca wywiązał się rzetelnie z powierzonego zadania. Prace budowlane postępowały szybko i zgodnie z harmonogramem. Kolejne ekipy pracowników wykonujących poszczególne etapy budowy i pracy wykończeniowych były dobrze zorganizowane i sprawne, a po zakończeniu prac pozostawiano plac budowy w należytym porządku.
Wykonawca szybko reagował na wszelkie uwagi inwestora i architekta, zgłaszane w trakcie budowy.
Należy podkreślić szybkie tempo realizacji projektu – od początku prac budowalnych do wprowadzenia się do domu upłynął zaledwie jeden rok.
Z całym przekonaniem możemy zarekomendować firmę Wellmade każdemu inwestorowi, który oczekuje szybkiej i profesjonalnej  realizacji projektu architektonicznego.

Z powazaniem, Ewa ... (nazwisko i kontakt znany właścicielom firmy)

----------------------------------------------------------

 

Iwona i Jacek Machoń, Międzylesie

Długo zastanawialiśmy się, jakiej firmie powierzyć budowę naszego domu. Nikt nie był w stanie polecić nam firmy, która zapewniłaby jego bezstresową budowę. Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach i rozmowach z kilkoma (a  początkowo nawet kilkunastoma) firmami zdecydowaliśmy się na firmę Wellmade. Rozmowy z przedstawicielami firmy Panem Robertem i Panem Arturem przekonały nas, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Firmie zleciliśmy wykonanie stanu surowego wraz z dachem i ociepleniem elewacji. Od początku budowy wszystko wykonywane było zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i harmonogramem (w zasadzie wszystkie prace wykonywane były przed terminem). Z racji obowiązków zawodowych nie mogliśmy nadzorować codziennie prac. Budowę odwiedzaliśmy w zasadzie tylko w soboty i niedziele. Firma utrzymywała z nami stały kontakt telefoniczny informując nas na bieżąco o postępach na budowie i uzgadniając szczegóły wykonawcze. Wszystkie ekipy pracujące na budowie zachowywały się w sposób nie powodujący konfliktów z sąsiadami. Nie mieliśmy żadnych większych zastrzeżeń, co do jakości robót. Nie było sytuacji wymagających naszych interwencji związanych z sytuacją na budowie.
Podsumowując, z pełną odpowiedzialnością możemy polecić firmę.

Jacek Machoń

---------------------------------------------

Zabia Wola 12.10.2010 

Monika Bednarz- Żabia Wola


Dziękuję za realizację budowy domu jednorodzinnego w miejscowości  Żabia Wola.
Wybór zbudowania domu z firmą Wellmade okazał się trafiony.
Proces budowlany przebiegał zgodnie z zawartą umową.
Mogłam liczyć na profesjonalne wsparcie na każdym etapie budowy.
Szczególnie dziękuję Panu Andrzejowi za doradztwo i wyrozumiałość oraz kierownikowi budowy Panu Szewczykowi za zaangażowanie w realizację inwestycji.
Z całym przekonaniem chciałabym zarekomendować firmę każdemu kto chciałby szybko i solidnie zbudować dom.
 

Pozdrawiam,

Monika Bednarz

----------------------------------------------------------------------------------------------

Wąsy Kolonia 29.12.2008

Karolina Kamińska, Tomasz Brożyna – Wąsy Kolonia


Umowę z firmą Wellmade podpisaliśmy na wykonanie domu w stanie deweloperskim. Całość współpracy oceniam na wysoki poziomie. Nie martwiliśmy się o materiały na budowie, zabezpieczenie sprzętu przed kradzieżą, etc. Wszelkie zmiany i wątpliwości były na bieżąco wyjaśniane, bez żadnego problemu. Jednak nie wiem jak wyglądała by budowa bez Kierownika budowy Pana Szewczyka, nieoceniona pomoc i fachowe doradztwo. Dzięki Panu Szewczykowi mogliśmy zmienić wiele absurdów architektonicznych, które w każdym projekcie można niestety odszukać. Wszystko chyba tkwi w tym że Pan Szewczyk patrzy na każdy dom jakby sam miał w nim mieszkać. DZIĘKUJEMY PANU ZA WSZYSTKO!
W końcowym efekcie polecamy tę firmę, gdyż warto dopłacić do rezygnacji z tzw. "systemu gospodarczego" na rzecz spokojnie przespanych nocy.

Karolina i Tomasz Brożyna
Pozdrawiamy serdecznie!

----------------------------------------------------

Warszawa 18.09.2008

Mariusz i Kinga Kucharscy – Warszawa Bielany


Dziękujemy Firmie Wellmade za realizację budowy domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym w stanie surowym z dachem. Prace przebiegały sprawnie, czysto i co najważniejsze zgodnie z projektem i harmonogramem.
Możemy z czystym sumieniem polecić firmę jako wykonawcę inwestycji każdemu, kto ma problem ze znalezieniem solidnej firmy, a chciałby mieć swój własny domek.
Pozdrawiamy
Mariusz i Kinga Kucharscy

---------------------------------------

Góra Kalwaria 15.06.2008

Jacek Berzyński – Góra Kalwaria


Witam serdecznie !! Bardzo serdecznie chciałem podziękować za wykonanie I etapu mojej budowy . Jestem pod olbrzymim wrażeniem organizacji prac i solidnego wykonania. 

DZIĘKUJĘ BARDZO.  Jacek Berzyński
 

-----------------------------------------

Warszawa 16.12.2008

Piotr Smoleński, Białołęka


Budowa domu to duże wyzwanie zwłaszcza dla osoby, która robi to pierwszy raz i nie ma doświadczenia.
Problem pogłębia się, gdy inwestor i jego rodzina ma pracę z dala od miejsca budowy i jest mocno ograniczony czasowo.


W takiej sytuacji, w której i ja się znalazłem nie pozostało nic innego jak poszukać firmy, która zajęłaby się tym fachowo i rzetelnie.


Ogromnie pomógł mi w tym przyjaciel- geodeta, który współpracuje z firmą Wellmade.
To on poradził mi skontaktować się z jej właścicielem.


I tak wiosną 2008 roku podpisaliśmy umowę


Z perspektywy czasu muszę przyznać, że był to bardzo trafny wybór.
Budowa ruszyła „z kopyta” pod koniec maja, a już w październiku stał dom w stanie surowym z ukończonym dachem.


Roboty przebiegały naprawdę szybko.
Każda faza budowy była zsynchronizowana z następstwem tak, aby nie tracić czasu.
Miło było patrzeć na rosnący z dnia na dzień dom


Mojej głowy nie zaprzątała troska o materiały budowlane, sprzęt, ewentualną kradzież czy zniszczenie. Na placu zawsze ktoś był i pilnował porządku.


Warto wspomnieć o fachowości  kierownika budowy oraz solidności poszczególnych ekip wykonawczych, nie było tak nagminnego w budownictwie problemu z alkoholem.


Obecnie dużą pomocą firmy zakończyliśmy etap developerski  i wiosną 2010 roku planuję wprowadzić się do własnego wymarzonego domu.


Każdemu kto choć w części znajduje się w podobnej do mojej sytuacji gorąco polecam współpracę z firmą Wellmade.

PIOTR SMOLEŃSKI


-----------------------------------

Michałowice 15.09.2006

 Michałowice

 

 

Mój dom został wybudowany w 2006r. przez firmę braci Skulimowskich. Realizacja budowy zasadniczo była zgodna z umową i harmonogramem. Zdarzały się, jak przy każdym dużym przedsięwzięciu, drobne odchylenia od moich oczekiwań, ale finalnie były naprawiane szybko i zgodnie z moimi oczekiwaniami. Po 4 latach użytkowania nie ujawniły się żadne ukryte wady budynku. Polecam każdemu kto chce dobrze, bez stresu i uszczerbku na swoim zdrowiu zrealizować niecodzienną inwestycję jaką jest budowa własnego domu.

-------------------------------------------------------

Radzymin 17.12.2006

Jerzy Śledziewski, Radzymin

Panie Robercie

W związku z zakończeniem budowy mojego domu przekazuje Panu wyrazy uznania i podziękowania. Wybierając  firmę Wellmade oczekiwałem wysokiej jakości ze względu na duże doświadczenie. Teraz poza wysoką jakością szczególnie doceniam kompleksowość wykonania oraz bardzo szybkie tempo całej budowy. Dla wielu osób budowa domu staje się czasami udręką ze względu na przeciągające się prace i wymieniające się ekipy.

W moim przypadku przygotowania do budowy trwały dłużej niż sama budowa

Z wyrazami szacunku,
Jerzy Śledziewski

 

--------------------------------------

Radzymin 15.11.2006

Piotr Szymański, Radzymin

Od dwóch lat mieszkam beztrosko wraz z rodziną we własnym domu w Radzyminie i już wiem, że nie zamieniłbym tego miejsca na mieszkanie w warszawskim blokowisku.

Początki budowy nie były jednak takie proste bo trzeba było podejmować z dnia na dzień wiele decyzji, które w przyszłości miały przynieść nam nasz upragniony dom.

Jedną z nich była decyzja o tym czy budować samemu metodą gospodarczą, czy zlecić budowę własnego domu firmie.

Dziś, gdy wspominam okres samej budowy i doświadczenia moich znajomych z tego samego przedsięwzięcia, to dziękuję losowi, że skrzyżował moje kręte drogi inwestora budowlanego z firmą p. Skulimowskiego, którego ekipy nadzorowane przez niezmiernie kompetentnego kierownika prac budowlanych wybudowały oraz wykończyły cały dom niemal, że w mgnieniu oka, bo od czasu rozpoczęcia prac do dnia wprowadzenia się upłynęło nieco ponad rok czasu.

Musze powiedzieć, że wybór firmy Wellmade, jako wykonawcy budowlanego był strzałem w dziesiątkę i pewnego rodzaju wybawieniem gdyż nie wyobrażam sobie jak rodzina, w której mąż i żona pracują na pełen etat mogłaby zajmować się budową domu, począwszy od załatwiania zezwoleń, poprzez kupowanie materiałów,a kończąc na nadzorowaniu wszystkich prac. Dlatego z pełna odpowiedzialnością mogę polecić firmę jako rzetelną, kompetentną i co bardzo ważne uczciwą firmę.

Piotr Szymański

--------------------------------------

Solec 28.10.2007

Teresa Kowalczyk, Solec

W styczniu 2008 zakończyłam budowę domu. W przeciwieństwie do moich znajomych, którzy w tym samym czasie podjęli podobne wyzwanie, całe przedsięwzięcie wspominam z uśmiechem na twarzy.

W bardzo dużym stopniu tych „traumatycznych” przeżyć zaoszczędziła mi firma Wellmade, z którą w 2007 roku podpisałam umowę na budowę domu jednorodzinnego.

Współpraca z Panem Robertem Skulimowskim jeszcze przed podpisaniem umowy układała mi się bardzo dobrze. Po dostarczeniu projektu w krótkim terminie otrzymałam kosztorys w podziale na stan surowy i na stan deweloperski. Pan Robert zaproponował również zmianę materiałów, z których miał zostać wybudowany dom. Kolejnym krokiem było podpisanie umowy a potem już tylko z górki. Z dnia na dzień widać było jak „rośnie mój dom”.

Dzięki firmie ze nie musiałam martwić się o materiały, których nagle wszędzie zaczęło brakować, jak również o fachowców, którzy nagle masowo wyemigrowali zagranicę. Z pomocą firmy Wellmade budowa mojego domu (stan deweloperski) została wykonana w ciągu 7 miesięcy. Prace przebiegały sprawnie i zgodnie z harmonogramem prac, który został przygotowany przez Pana Roberta. Tak naprawdę mój wkład w budowę ograniczał się do ustalenia wizualnej części mojego domu (dodatkowe ściany działowe czy kolor dachu). W trakcie budowy zawsze mogłam liczyć na fachową pomoc Pana Roberta, który zawsze udzielał odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania czy wątpliwości. Pomocni zawsze byli również Panowie, którzy realizowali poszczególne etapy budowy. Zawsze z dużym spokojem i cierpliwością wysłuchiwali moich jakże zawiłych wypowiedzi, w których starałam się zawrzeć moje oczekiwania w danej sprawie.

Ogólnie współpracę z firmą Wellmade uważam za bardzo udaną i z czystym sumieniem mogę polecić jej usługi tym, którzy bezstresowo chcą wybudować swój wymarzony dom.

Teresa Kowalczyk

--------------------------------------

Józefów 24.11.2006

Teresa i Eryk Witkowscy - Józefów

Spotkanie z firmą Wellmade poprzedziło długie samodzielne szukanie wykonawcy budowy naszego domu. Niestety przy braku rąk do pracy i wolnych terminów u fachowców planowany czas budowy rozłożyłby się na kilka lat. My czasu tyle nie mieliśmy. W internecie namierzyliśmy kilka firm realizujących kompleksowo budowy domów jednorodzinnych. Odwiedziliśmy kilka placów budowy. Spotkaliśmy się z różnymi wykonawcami i zdecydowanie najbardziej profesjonalne podejście do tematu budowy naszego domu reprezentował pan Skulimowski.

Umowę podpisaliśmy tak jak w takich ważnych sprawach z drżeniem rąk, ale czas pokazał, że warto było. Dom powstał w planowanym terminie. W trakcie realizacji wszystko wykonywane było w zgodzie z harmonogramem, kontakt z podwykonawcami umożliwiał właściwą kontrolę prac, dużą otwartość na wszelkie zmiany i modyfikacje. Ze strony p. Skulimowskiego nadzór nad inwestycją i pomoc w różnych aspektach budowy była nad wyraz profesjonalna. Dla nas osobiście ważna była możliwość stałego kontaktu z firmą, kierownikiem budowy, wykonawcami.

Reagowanie na zgłaszane uwagi były natychmiastowe. W sytuacjach spornych i trudnych spotkaliśmy się z dążeniem do jak najlepszego rozwiązywania problemu i w takich pojedynczych przypadkach zawsze przychylano się do naszych sugestii. Zakres wsparcia inwestycji i potencjał w aspekcie doradztwa, projektowania, zaplecza wykonawczego i materiałowego umożliwiło nam zbudowanie domu "od dzikiej działki do ogrodu".Budowa prowadzona była czysto i po zakończeniu prac dodatkowo sprzątnięta. Bez wątpienia ponowilibyśmy ten wybór następnym razem.

Teresa i Eryk Witkowscy - Józefów 

--------------------------------------

Trzciany 15.02.2009

Agnieszka i Piotr Szajczyk, Trzciany

Bardzo dziękujemy za współprace. Budowa domu z Państwa firma była czystą przyjemnością. Przed podjęciem decyzji o budowie domu zawsze zastanawialiśmy sie czy warto, biorąc pod uwagę opowieści naszych znajomych z rożnymi ekipami budowlanymi. Okazało sie , że można budować solidnie, fachowo i w terminie. Dzisiaj wiemy, ze dokonaliśmy doskonałego wyboru wykonawcy w postaci firmy Wellmade.

Życzymy Państwu samych sukcesów i jak największej ilości zrealizowanych projektów budowlanych. Miedzy innymi dzięki Państwa fachowości spędzimy te Święta w spokoju i poczuciu, ze wszystko poszło zgodnie z planem założonym na rok 2008.

Podziękowania składam wszystkim współpracownikom począwszy od zawsze uśmiechniętych Pań w księgowości do kierownika budowy.

Pozdrawiamy / Piotr i Agnieszka Szajczyk

--------------------------------------

Dobiesz 03.12.2007

Joanna i Krzysztof Kasperec, Dobiesz k. Piaseczna

Jesteśmy klientami firmy braci Skulimowskich, z która podpisaliśmy umowę na budowę domu jednorodzinnego w lutym 2007 roku. Firma ta została nam polecona w pracowni architektonicznej, w której zakupiliśmy projekt naszego domu. Wiedzieliśmy że z braku czasu budowę powierzymy firmie budowlanej, że nie będziemy szukać materiałów i wykonawców na własna rękę. Okres w którym planowaliśmy ruszyć z budowa nie był zbyt korzystny. Ceny materiałów rosły w zastraszającym tempie, a w składach budowlanych czas oczekiwania na dany materiał przekraczał nie kiedy dwa miesiące. Nasz wybór padł na firmę Wellmade ponieważ jako jedyni z kilku oferentów przedstawili konkretną ofertę oraz zaproponowali jasne zasady rozliczania za dany odebrany etap nie pobierając przy tym żadnych zaliczek. Mieli również dość korzystne ceny zakupu materiałów, a przede wszystkim stały do nich dostęp.

Budowa ruszyła w pierwszych dniach lipca, a do listopada budynek był już w stanie surowym zamkniętym. Widząc, że wszystkie prace przebiegają bardzo sprawnie, a do wcześniejszych etapów nie mięliśmy żadnych zastrzeżeń, postanowiliśmy podpisać z Firma Wellmade umowę na wykonanie stanu deweloperskiego, który zakończył się w kwietniu br.

Dziś jesteśmy już szczęśliwymi mieszkańcami naszego wymarzonego domu, którego budowa była swego rodzaju przyjemna przygoda i gdybyśmy mieli w przyszłości budować kolejny dom, chętnie skorzystamy z usług tej firmy.

Gorąco polecamy
Joanna i Krzysztof Kasperec

--------------------------------------

Warszawa 15.09.2006

Jacek i Zuzanna Piech, Warszawa Białołęka

Jako inwestor i właściciel domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem oraz przyległego garażu dwustanowiskowego przy ul. Calineczki 30 w Warszawie – Białołęka, mam przyjemność poinformować, że Firma Wellmade była dostawcą materiałów oraz wykonawcą prac do tzw. Stanu deweloperskiego dla wyżej wymienionego obiektu.

Umowa zrealizowana była w okresie od kwietnia 2006 do kwietnia 2007 zgodnie z założeniami i terminem.

Współpracę z firmą oceniam bardzo pozytywnie, zwłaszcza jeśli chodzi o rzeczowe i profesjonalne wykonanie projektu z uwzględnieniem życzeń inwestora i projektanta.

Spełnienie oczekiwań w wymienionym zakresie pozwoliło osiągnąć wysoki zamierzony efekt estetyczny oraz funkcjonalny.

Dostawy i prace budowlane przebiegały w sposób planowy i dobrze zorganizowany.

Miło mi jest polecić Firmę, jako rzetelnego Partnera, a sposób zarządzania przez Właściciela  godnym naśladowania.

Jacek Piech

--------------------------------------

Warszawa 17.11.2006

Elżbieta Danielewska, Góraszka

Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem domu, który wybudowała mi Firma Wellmade w oparciu o zawartą między nami umowę. Naszą współpracę w tym okresie oceniam pozytywnie ze szczególnym podkreśleniem wiarygodności tej Firmy - podjętą budowę mojego domu Firma wykonała sprawnie w okresie około 1 roku. Dzięki temu pozbawiona byłam stresów jakie musiałabym ponieść w tym okresie, gdybym budowała dom systemem gospodarczym zwłaszcza, że na rynku odczuwalny jest ciągle brak fachowców budowlanych, a organizacja dostaw materiałów budowlanych wraz z ich ochroną na placu budowlanym jest również dużym obciążeniem dla inwestora.Moje wizyty na placu budowy ograniczały się tylko do pobieżnego kontrolowania przebiegu inwestycji. Po zakończeniu budowy nadal jestem pod opieką Firmy w ramach gwarancji jakościowej jaką zapewnia mi ta Firma zgodnie z umową, co również jest dla mnie bardzo cenne.

Młodemu Zarządowi Firmy pragnę pogratulować pomysłu na firmę i życzyć sukcesów w przyszłości.

Z poważaniem,
Elżbieta Danielewska

--------------------------------------

Blizne Łaszczyńskiego 15.12.2006

Jarosław Sikora, Blizne Łaszczyńskiego

Dwa lata temu przeszedłem trudny proces wznoszenia własnego domu. O wyborze firmy zadecydowała opinia Pani Inspektor Nadzoru (sam jestem dyletantem w budownictwie), która była pod dużym wrażeniem sumienności i organizacji pracy na kilku budowach, które miałem okazję zwiedzić przed ostatecznym wyborem. Co było później: jak to na budowie niektóre etapy przebiegały gładko, inne trochę trudniej. Z efektu finalnego jestem zadowolony i z czystym sumieniem mogę napisać, że gdybym miał wybierać ponownie, to wybrałbym Firmę Wellmade. Dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na zajmowanie się budową takie rozwiązanie wydaje się być optymalne.

Z wyrazami szacunku
Jarosław Sikora

--------------------------------------

Warszawa 15.10.2007

Robert Matyjasek, Okęcie Warszawa

Szanowny Panie Robercie.

Serdecznie dziękujemy za sprawne , terminowe i zgodne z dokumentacją projektową przeprowadzenie budowy naszego domu jednorodzinnego (projekt METEOR ) w Warszawie przy ul . Na Skraju nr 22 .

Z satysfakcją obserwowaliśmy cały proces budowy i gdyby przyszło nam ponownie dokonać wyboru firmy budowlanej wybralibyśmy Firmę Wellmade .

Terminowość , stałość ceny , poprawność wykonania , ogólny ład , prawidłowa organizacja i dozór budowy to elementy na które zwróciliśmy szczególnie uwagę . Nasi znajomi podkreślali również wysoki poziom doświadczenia ekipy budowlanej , która radziła sobie doskonale na budowie z drobnymi niedoróbkami projektowymi zakupionej przez nas dokumentacji projektowej .  Firmę poleciliśmy naszym znajomym .

Z poważaniem
Robert Matyjasek

--------------------------------------

Podkowa Leśna 22.12.2004

Iwona Tessarowicz, Podkowa Leśna

Firmę Dombud poleciła mi koleżanka, która właśnie kończyła budowę domu. Jej mąż - architekt - twierdził, że panowie pracują solidnie i on nie ma do nich zastrzeżeń. Szukałam przedsiębiorcy, który wybuduje dom dokonując samodzielnie zakupu materiałów i zagwarantuje jednocześnie dobry poziom wykonawstwa całości. Nie miałam ani czasu ani ochoty, by szukać kolejnych ekip do realizacji poszczególnych etapów i kupować dla nich materiały. Są to w gruncie rzeczy oszczędności pozorne, bo ja jako nie-fachowiec nabiegam się po hurtowniach, nie uniknę ryzyka zakupu materiałów wątpliwej jakości i - nawet jeśli kupię uzgodnioną ilość - to i tak w końcu okaże się, że trzeba ganiać po jeszcze jeden worek cementu czy paletę cegieł.

Znam to z obserwacji kolegów, którzy właśnie budują lub już wybudowali domy, a w tym czasie ryzykowali utratę pracy, rozwód i zawał. Projekt domu dałam wcześniej do skosztorysowania dwóm innym firmom. Z najtańszej (pana Z.) zrezygnowałam po wizycie na budowie w towarzystwie inspektora budowlanego, który znalazł kilka istotnych błędów i niedoróbek. Podpisałam z Dombudem umowę z załącznikiem precyzującym ile płacę za wykonanie danego etapu prac. Pracujemy więc zgodnie z zapisami umowy i rozliczamy się również bez niespodzianek. W ubiegłym roku skończyliśmy stan surowy i położyliśmy dach. Niedługo ruszy drugi etap prac.

Czy jestem zadowolona z naszej współpracy? Tak. Nawet do tego stopnia, że poleciłam już firmę innym osobom szukającym wykonawcy. Dlaczego? Bo zaimponowała mi fachowość i życzliwość wykonawców. To naprawdę bardzo ważne cechy. Bo przecież "inwestor", taki jak ja, który dotychczas postawił może ze dwa szałasy i parę zamków z piasku, nagle staje wobec potwornego stresu: ściska w łapkach oszczędności całego życia i wkracza z nimi w mroczny bór pod nazwą BUDOWA. A w tym lesie straszy. I to jak! Za każdym krzakiem czają się widma opieszałych i niekompetentnych urzędników, naciągaczy, budowlanych przekrętów, niedoróbek i wad ukrytych, które spowodują, że po przeprowadzce własny dach zawali ci się na głowę.

Jeśli w takiej sytuacji spotkasz kogoś, kto zna drogę i komu możesz zaufać, to naprawdę nieźle. W Dombudzie współpracuję z ludźmi, którzy dbają o mój interes, podpowiadając różne rozwiązania. Mam poczucie, że mogę ich o wszystko zapytać i nie potraktują mnie jak matołka. Ponieważ korzystam z projektu gotowego, taka stała dyskusja jest wręcz konieczna. Cieszę się wiec, ze mam fachowych i życzliwych doradców. Oni nie tylko mają dobre przygotowanie teoretyczne i sporą praktykę, ale jeszcze traktują swój zawód jak hobby i są na bieżąco z różnymi nowinkami budowlanymi. Oczywiście po drodze trafiają się kłopoty i problemy ale nie doszło miedzy nami do konfrontacji - firma zachowuje się odpowiedzialnie, wiec płynnie omijamy napotkane rafy.

Na jesieni wprowadzimy się do naszego domu i urządzimy wielkie przyjęcie powitalne dla przyjaciół. I jednego jestem pewna - tematem naszych rozmów nie będą barwne opowieści o gehennie, którą przeszliśmy, żeby móc tu zamieszkać. Po prostu... wybudowaliśmy dom.

Iwona Tessarowicz

--------------------------------------

Warszawa 29.11.2008

Julia Stępień, Garbatka

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą braci Skulimowskich. Jesteśmy osobami zapracowanymi i zależało nam na tym, aby ktoś zrobił to za nas. Firma zdjęła z naszych ramion trud budowy naszego domku.Na budowę przyjeżdżaliśmy tylko gościnnie-obserwować przebieg prac. Nic nas nie interesowało- poza wyborem koloru dachówki oczywiście:)

Bardzo chwalimy sobie szczególnie współpracę z Panem Robertem, który służył nam pomocą i radą - niemalże o każdej porze dnia, rozwiewał nasze wątpliwości i stresy. Prosiliśmy o opinię niezależne od firmy osoby z branży budowlanej i bardzo pozytywnie wypowiadały się o jakości wykonania oraz użytych materiałach.

Polecamy

Julia Stępień
Architekt Wnętrz

--------------------------------------

Warszawa 11.12.2007

Leszek Sikorski, Baszkówka k. Piaseczna

Podejmując decyzję o budowie domu podejmowałem nowe duże "wyzwanie" w moim życiu. Pierwszą najistotniejszym zadaniem było znalezienie solidnego wykonawcy.Zajeło mi to prawie pół roku.Miałem jednak ogromne szczęście. Polecono mi Pana Skulimowskiego.

Już pierwsza rozmowa z właścicielem-Panem Skulimowskim okazała się bardzo obiecująca. Dalsze bezpośrednie rozmowy przekonały mnie do podpisania umowy. Ustaliliśmy wszystkie istotne sprawy-cenę /najbardziej korzystną ze wszystkich dotychczas mi proponowanych/, terminy wykonania poszczególnych elementów budynku oraz bardzo korzystne warunki finansowania kolejnych etapów budowy.

Prace rozpoczeły się 3 pażdziernika 2004 r. Prace przebiegały lepiej i sprawniej niż planowałem. Wiecha na dachu została przybita 28 stycznia 2005r.Dom przykrywała już dachówka. Takim tempem robót i solidnośćią wykonania zdumieni są nawet moi nowi sąsiedzi. Nawet pogoda była sprzymierzeńcem takiego wykonawcy i moim. Razem z firmą Wellmade wykończę dom i zamieszkam w nim na wiosnę.

Gdybyście kiedykolwiek podjęli decyzję o budowie domu nie róbcie tego bez firmy Wellmade. Trzeba dużo szczęścia by trafić takiego wykonawcę. GORĄCO POLECAM ICH USŁUGI.Mój dom jest do obejżenia.

Z poważaniem,

Leszek Sikorski

--------------------------------------

Bożena Czerny, Międzylesie

Moje doświadczenie z firma Wellmade

Budowaliśmy dom w okresie od lata 2007 do lata 2008. Stan surowy i prace deweloperskie powierzyliśmy firmie Wellmade, pozostałe prace wykończeniowe wykonywaliśmy/wykonujemy we własnym zakresie.

Nasze doświadczenia są bardzo pozytywne. Wstępnie opracowany kosztorys nie był przekraczany, nie było przykrych niespodzianek przy płatnościach. Budowa postępowała bez większych wysiłków z naszej strony, większość ekip wykonywała swoja prace raczej solidnie. Termin prac budowlanych był dotrzymany.

Kupowane przez firmę materiały były odpowiedniej jakości, dom jest  gotowy i nie widać żadnych problemów. Przez porównanie, wykonanie pozostałych prac wykończeniowych we własnym zakresie wymaga od nas nieporównywalnie więcej czasu i energii, a i koszty tez nie zawsze są niższe, jeżeli zachodzi potrzeba wynajęcia ekipy. Zabudowa gips-karton na poddaszu wyszła bardzo ładnie. W sumie budowanie z firmą Wellmade to duży komfort. Polecam.

Bożena Czerny

--------------------------------------

Monika i Dariusz Styś - Okuniew               

0607400642 , 601416504

Chcąc poprawić swoje warunki mieszkaniowe stwierdziliśmy że spełnimy swoje marzenia wybudujemy domek - i tu się zaczęły schody firma budowlana która rozpoczęła realizację naszego marzenia w czerwcu 2007 ukradła na 1/3 wartości domu i tyle byłoby z naszego marzenia. Ja księgowa dałam się okraść jakimś cwaniaczkom. W sierpniu z marnymi wizjami, krzywymi fundamentami i rozpaczą w oczach zaczęliśmy szukać kogoś kto wykończy nasz DOM i tu znowu problemy, bez pieniędzy nie ma budowy – a bank żeby wypłacić kolejne transze chce postępu budowy i tak trafiliśmy do Pana Andrzeja Skulimowskiego. Właściciel nas bardzo serdecznie, spokojnie – to jeszcze nic - przyjechał po mnie i zawiózł mnie na mój plac budowy – następnego dnia już stał tam barak i zaczęli się kręcić murarze. Od razu rozpoczęliśmy rozmowy dotyczące domu – szukaliśmy doradcy bo w Internecie jest mnóstwo reklam i opinii innych firm ale jak to się ma do nas? Mieliśmy tylko na stan surowy a jednak budowa szła dalej . Prace posuwały się bardzo sprawnie wg planu przysłanego przed rozpoczęciem pracy. I mimo błędów poprzedniej ekipy widzieliśmy jak nasz DOM rośnie – ściany , strop, dach i 15 marca zaczęliśmy mieszkać w naszym wymarzonym domku.

Co sądzę o firmie?

Budowa domu to jak wychowywanie dziecka – nie da się tego przewidzieć i zaplanować. Jeżeli ktoś tak uważa to dopiero optymista.

Pan Andrzej zajął się wszystkim kierownikiem budowy, ekipami moimi nawiedzeniami i kontrolą mojego męża – żadne z nas nigdy nie budowało żadnego baraku a co dopiero dom.

Andrzej Skulimowski odpowiadał na każdy telefon, podsuwał pomysły, słuchał oczekiwań i rozwiązywał problemy. To kompetencje właścicieli pomogła nam wybudować DOM z dużym tarasem,9 w projekcie był balkonik wiec potrzebny był projekt tarasu – i tym się zajął właściciel firmy )schodami których w projekcie zabrakło, z rurą kanalizacyjną w łazience a nie jak w projekcie w garażu. W czasie urlopu zajmował się nami brat wprowadzony i chętny do pomocy, w czasie urlopu było zastępstwo również kompetentne. To firma rodzinna i takie ma podejście do ludzi nie traktu się ludzi tylko jak klientów.

Mieliśmy problemy z zapłata za drugą cześć budowy – skończyło mi się zdrowi a będąc na rencie ni bardzo ma się szanse na kredyt – a jednak nie przyszedł do nas komornik. To tylko cierpliwość i zrozumienie tych ludzi pozwoliło nam mieszkać w naszym wymarzonym domku.

Budowa domu to ogromne wyzwanie. Nie ma na to mocnych – i żadna firma nie uchroni nas od problemów związanych z budową ale bracia Skulimowscy to ludzi którzy wiedzą jakie mogą być problemy przy budowie i ze swoim doświadczeniem i wiedza potrafią je szybko i sprawnie je rozwiązywać. Są otwarci na nasze oczekiwania i wyobrażenia mimo że my nie zawsze jaki będzie efekt końcowy Wellmade starają się im sprostać i przekonać nas do ewentualnych korekt a proszę mi wierzyć jesteśmy bardzo przyzwyczajeni do swoich wyobrażeń. Każdy projekt to wyzwanie zarówno dla firmy budowlanej jak i dla nas – nikt nie wierzy żę dopiero trzeci DOM budujemy dla siebie a proszę mi wierzyć wybór pieca i klepek to już relaks po ciężkiej pracy.
Nikt za nas tego nie przeżyje nie możemy komuś dać działkę i pieniądze i odebrać klucze za pół roku od naszego domu i bynajmniej nie chodzi tu Panią w szpileczkach która za nas to załatwi – pewnie i takie firmy już są – ale dombud-3 to grupa ludzi którzy nam pozwolą być taką Panią w szpileczkach – my mówimy o problemach a oni je rozwiązują. I to jest firma godna polecenia jeżeli ktoś uważa inaczej nich poszuka sobie firmy z Panią na szpilkach – tylko kto będzie w tym domu mieszkał?

Monika Styś