Koszty budowy domu jednorodzinnego

Marzeniem każdego Inwestora jest dokładne poznanie kosztów budowy domu. To jest możliwe podczas indywidualnej rozmowy z analitykiem, ale i tak należy pozostawić pewien margines błędu. Ceny działek, projektów czy materiałów zmieniają się stopniowo. Spróbujemy jednak przedstawić Państwu orientacyjne koszty budowy domu jednorodzinnego.

Jak obliczyć koszty budowy domu?

Jeżeli chcą Państwo w przybliżeniu poznać koszty budowy domu, to można skorzystać z kalkulatora dostępnego na naszej stronie www.wellmade.com.pl. Koszty można poznać bliżej, gdy wybrali już Państwo projekt domu. Wtedy nasi analitycy ruszą do pracy, a jej efekt poznacie po około 2 dniach od momentu skorzystania z kalkulatora. A jak działa nasza aplikacja? Najpierw wpisują Państwo dane kontaktowe oraz to, czy posiadają już działkę, projekt architektoniczny, pozwolenie na budowę oraz określają w jakim rejonie będzie budowany dom. Po co nam te informacje? Zakup działki to wydatek, który należy doliczyć do kosztów budowy, a na podstawie projektu wybieramy przeliczniki. Najczęściej przyjmuje się, że koszt budowy jednego metra kwadratowego domu to około 2500 zł. Ale koszt ten jest zmienny w zależności od tego czy wybieramy dom z wieloma detalami architektonicznymi, czy prosty oraz w jakim rejonie Polski będzie odbywała się budowa. Następnie w kalkulatorze określają Państwo orientacyjną powierzchnię użytkową domu oraz wybierają jego typ, czyli np. dom z poddaszem użytkowym. Te dane pozwalają nam na podanie Państwu przybliżonych kosztów budowy. Ale możemy przedstawić również dane szczegółowe. Wtedy należy wybrać jeszcze rodzaj dachówki oraz rodzaj okien, a my skontaktujemy się z Państwem drogą mailową. Wystarczy zatem odwiedzić stronę www.wellmade.com.pl i poświęcić 2 minuty na wypełnienie kalkulatora. Jeżeli będą zainteresowani Państwo budową domu z nami, to wszystkie szczegóły omówimy na pierwszym spotkaniu. Proszę zatem dzwonić pod numer 501-131-233 lub (022) 741-67-03 albo pisać maile na adres: robert.skulimowski@wellmade.com.pl.

Ceny działek w Polsce

A ile kosztują działki w poszczególnych rejonach Polski? Wszystko wskazuje na to, że ceny działek będą przez jakiś czas stabilne, ponieważ nie obserwujemy już szaleńczych wzrostów o 30% w ciągu roku. Aby przybliżyć Państwu średnie ceny działek skorzystaliśmy z raportu sporządzonego przez Emmerson oraz Gratka.pl. Jego ostatnie wydanie dotyczy IV kwartału 2010 roku. I tak średnia cena za ar działki w Warszawie wynosi 107 172 zł. Jest to oczywiście najdroższe miasto w Polsce. Znaczne różnice występują jeżeli chodzi o okolice Warszawy. Najwyższe ceny lewobrzeżnej okolicy Warszawy są w Konstancinie-Jeziornie i średnio wynoszą 60 688 zł za ar. Z kolej najtaniej jest w Grodzisku Mazowieckim, gdzie za ar działki zapłacimy średnio 19 628 zł. Jeżeli chodzi o prawobrzeżne okolice Warszawy, to najdrożej jest w Ząbkach, gdyż tam cena ara średnio wynosi 89 109 zł, natomiast najtańsze grunty kupimy w Radzyminie, gdzie ar kosztuje średnio 18 954 zł. Drugim najdroższym miastem jest Poznań, gdzie ar kosztuje średnio 65 290 zł, a na trzecim miejscu uplasował się Kraków i tu za ar zapłacić musimy 58 920 zł. W okolicach Poznania ar działki kosztuje średnio 21 700, a w podkrakowskich Zielonkach – 26 736 zł, natomiast w Michałowicach już tylko 16 618 zł. Aby wybudować dom o powierzchni użytkowej około 150 m2, musimy posiadać działkę o wielkości 10 arów. I w niektórych rejonach kupimy ją już za 100 czy 150 tysięcy. Dodajmy do tego koszty budowy domu.

Od stanu surowego do stanu „pod klucz”

Jeżeli przyjmiemy, że koszt budowy jednego metra kwadratowego domu wynosi 2500 zł, to na dom o powierzchni 150 m2 przeznaczymy 375 000 zł. Zakup domu o taki samym metrażu to wydatek rzędu minimum 600 000. A zatem nawet, gdy doliczymy do naszego domu cenę działki, to nadal budowa domu jest tańszym rozwiązaniem niż jego kupno. Wszystkich innych zalet nie trzeba wymieniać, gdyż doskonale zdają sobie z nich Państwo sprawę. Jedynie wizja długotrwałych prac może zniechęcać do budowy domu, ale ten obowiązek mogą Państwo zrzucić na nas. I tak dom „pod klucz” powstanie w około 7 miesięcy. Zapraszamy zatem do kontaktu. Proszę korzystać z naszego kalkulatora, dzwonić z pytaniami i problemami pod numer 501-131-233 lub (022) 741-67-03 albo pisać maile na adres: robert.skulimowski@wellmade.com.pl. Służymy Państwu naszą wiedzą i doświadczeniem.

This entry was posted in Informacje and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>